首页 / 数字电位计 / MCP4141T-502E/MF
minImg
MCP4141T-502E/MF
Microchip Technology
型号:
MCP4141T-502E/MF
封装:
8-DFN (3x3)
描述:
IC DGT POT 5KOHM 129TAP 8DFN
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Configuration Potentiometer
Temperature Coefficient (Typ) 150ppm/°C
Tolerance ±20%
Number of Taps 129
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Non-Volatile
Product Status Active
Supplier Device Package 8-DFN (3x3)
Series WiperLock™
Package / Case 8-VDFN Exposed Pad
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V