Microchip Technology
型号:
MCP617T-I/SN
封装:
8-SOIC
批次:
-
描述:
IC CMOS 2 CIRCUIT 8SOIC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.3205
$1.3205
25
$1.102
$27.55
100
$0.9975
$99.75
请发送询价,我们将立即回复。

| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 0.08V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 190 kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Supply | 19µA (x2 Channels) |
| Product Status | Active |
| Current - Input Bias | 5 nA |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Input Offset | 150 µV |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.3 V |
| Mfr | Microchip Technology |
| Number of Circuits | 2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Amplifier Type | CMOS |
| Current - Output / Channel | 17 mA |
| Base Product Number | MCP617 |