首页 / 固定电感器 / MCQ1V1608-R390-R
minImg
MCQ1V1608-R390-R
Eaton - Electronics Division
型号:
MCQ1V1608-R390-R
封装:
0603
描述:
FIXED IND 390NH 50MA 600MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 20 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 50 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 600mOhm Max
Series MCQ1V1608
Inductance 390 nH
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 110MHz