MCR006YZPF3012
Rohm Semiconductor
型号:
MCR006YZPF3012
封装:
0201
描述:
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/20W 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 0201
Resistance 30.1 kOhms
Series MCR
Power (Watts) 0.05W, 1/20W