MCR18EZPF1822
Rohm Semiconductor
型号:
MCR18EZPF1822
封装:
1206
描述:
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/4W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 18.2 kOhms
Series MCR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W