MCS04020C4700FE000
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MCS04020C4700FE000
封装:
0402
描述:
RES 470 OHM 1% 1/16W 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 470 Ohms
Series MCS - Professional
Power (Watts) 0.063W, 1/16W