MCT06030D3300DP500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MCT06030D3300DP500
描述:
RES 330 OHM 0.5% 1/10W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Ratings -
Resistance 330 Ohms
Series MCT - Professional
Power (Watts) 0.1W, 1/10W