MCT0603MD4701DP500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MCT0603MD4701DP500
描述:
RES 4.7K OHM 0.5% 1/10W 0603
库存 : 34542
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 4.7 kOhms
Series MCT AT - Professional
Power (Watts) 0.1W, 1/10W