MCT0603UD2131BP100
Vishay Dale
型号:
MCT0603UD2131BP100
品牌:
Vishay Dale
描述:
RES 2.13K OHM 0.1% 1/10W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.021" (0.53mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.13 kOhms
Series MC ATAU - Precision
Power (Watts) 0.1W, 1/10W