MCU18P10YHE3-TP
Micro Commercial Co
型号:
MCU18P10YHE3-TP
封装:
DPAK (TO-252)
描述:
Interface
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1051 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 20.1 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Max) @ Id, Vgs 110mOhm @ 10A, 10V
Product Status Active
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package DPAK (TO-252)
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Power Dissipation (Max) 72W
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 18A (Tc)
Mfr Micro Commercial Co
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V