MD015C333MAB
KYOCERA AVX
型号:
MD015C333MAB
描述:
CAP CER 0.033UF 50V X7R 2-DIP
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.175" (4.45mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.325" (8.25mm)
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Size / Dimension 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.033 µF