Littelfuse Inc.
型号:
MD1690A-DKM2MM
品牌:
封装:
A3
批次:
-
描述:
DIODE MODULE GP 1600V 90A A3
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$39.9475
$39.9475
10
$37.26565
$372.6565
100
$32.35605
$3235.605
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | A3 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500 µA @ 1600 V |
| Series | - |
| Package / Case | A-3 Module |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.6 V @ 280 A |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1600 V |
| Package | Bulk |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 90A |
| Operating Temperature - Junction | -40°C ~ 150°C |