MDMA110P1600TG
IXYS
型号:
MDMA110P1600TG
品牌:
IXYS
封装:
TO-240AA
描述:
DIODE MODULE 1.6KV 110A TO240AA
库存 : 57
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-240AA
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 1600 V
Series -
Package / Case TO-240AA
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.18 V @ 110 A
Diode Configuration 1 Pair Series Connection
Mfr IXYS
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1600 V
Package Box
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 110A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C