MDS20B-24
MEAN WELL USA Inc.
型号:
MDS20B-24
描述:
DC DC CONVERTER 24V 20W
用户指南
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Current - Output (Max) 833mA
Supplier Device Package -
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 5-DIP Module
Efficiency 89%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Approval Agency CE, EAC
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.47" H (50.8mm x 25.4mm x 12.0mm)
Number of Outputs 1
Series MDS20 (20W)
Power (Watts) 20 W