MDSR-10-10-25
Littelfuse Inc.
型号:
MDSR-10-10-25
描述:
SWITCH REED SPST-NO 350MA 140V
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Carry 1A (DC)
Current - Switching 350mA (AC), 500mA (DC)
Termination Style Axial
Voltage - Switching DC 200 V
Voltage - Switching AC 140 V
Circuit SPST-NO
Height Above Board -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Operate Range 10 ~ 25AT
Series MDSR-10
Length - Overall 1.590" (40.39mm)
Type Glass Body Reed
Power - Rated 10W
Operate Time 0.5 ms
Mfr Littelfuse Inc.
Capacitance 0.2 pF
Size - Body 0.071" Dia x 0.400" L (1.80mm x 10.16mm)