ME30A1802Q01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
型号:
ME30A1802Q01
描述:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 30W
用户指南
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE
Input Connector IEC 320-C18
Size / Dimension 3.76" L x 2.13" W x 1.22" H (95.5mm x 54.0mm x 31.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.67A
Series ME30 (30W)
Power (Watts) 30 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Cord Length 57" (1.45m)
Region Utilized International
Efficiency Level VI
Voltage - Output 18V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC