Samtec Inc.
型号:
MEC1-120-02-L-D-RA1-SL
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN EDGE DUAL FMALE 40POS 0.039
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$10.64
$10.64
10
$9.57315
$95.7315
25
$9.01816
$225.454
50
$8.78712
$439.356
100
$8.55589
$855.589
250
$7.630894
$1907.7235
500
$7.168434
$3584.217
1000
$6.335958
$6335.958
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 40 |
| Color | Black |
| Read Out | Dual |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Contact Type | Loop Bellows |
| Flange Feature | - |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Card Thickness | 0.062" (1.57mm) |
| Series | MEC1 |
| Number of Positions/Bay/Row | - |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Features | Board Lock |
| Material - Insulation | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Card Type | Non Specified - Dual Edge |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MEC1-120 |