Samtec Inc.
型号:
MEC1-140-02-L-D-A
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN EDGE DUAL FMALE 80POS 0.039
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$10.773
$10.773
10
$9.69285
$96.9285
25
$9.13064
$228.266
50
$8.89656
$444.828
100
$8.662385
$866.2385
250
$7.725894
$1931.4735
500
$7.257658
$3628.829
1000
$6.414837
$6414.837
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 80 |
| Color | Black |
| Read Out | Dual |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Contact Type | Loop Bellows |
| Flange Feature | - |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Card Thickness | 0.062" (1.57mm) |
| Series | MEC1 |
| Number of Positions/Bay/Row | - |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Features | Board Guide |
| Material - Insulation | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Card Type | Non Specified - Dual Edge |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MEC1-140 |