Samtec Inc.
型号:
MEC8-130-02-L-D-RA1
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.031
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$10.925
$10.925
21
$9.831598
$206.463558
42
$9.024098
$379.012116
84
$8.786598
$738.074232
231
$7.836721
$1810.282551
441
$7.361768
$3246.539688
945
$6.506844
$6148.96758
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 60 |
| Color | Black |
| Read Out | Dual |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Contact Type | - |
| Flange Feature | - |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Card Thickness | 0.062" (1.57mm) |
| Series | MEC8 - RA |
| Number of Positions/Bay/Row | - |
| Mfr | Samtec Inc. |
| Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Features | Board Guide |
| Material - Insulation | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Card Type | Non Specified - Dual Edge |
| Package | Tray |
| Base Product Number | MEC8-130 |