Bourns Inc.
型号:
MF-FSMF025X-2
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
PTC RESETTABLE 0.25A 6V SMD 0603
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.7695
$0.7695
5
$0.7429
$3.7145
10
$0.6954
$6.954
50
$0.5757
$28.785
100
$0.47975
$47.975
250
$0.467742
$116.9355
500
$0.395789
$197.8945
1000
$0.347814
$347.814
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Max | 6V |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 250 mA |
| Height - Seated (Max) | - |
| Approval Agency | cUL, cURus, TUV |
| Lead Spacing | - |
| Current - Max | 40 A |
| Size / Dimension | 0.065" L x 0.033" W (1.65mm x 0.85mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Resistance - Post Trip (R1) (Max) | 1.4 Ohms |
| Series | Multifuse®, MF-FSMF |
| Type | Polymeric |
| Thickness (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric), Concave |
| Resistance - Initial (Ri) (Min) | 200 mOhms |
| Mfr | Bourns Inc. |
| Current - Trip (It) | 750 mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Time to Trip | 100 ms |