MF-R016/600-0
Bourns Inc.
型号:
MF-R016/600-0
品牌:
Bourns Inc.
描述:
PTC RESET FUSE 250V 160MA RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 250V (600V Int)
Current - Hold (Ih) (Max) 160 mA
Height - Seated (Max) 0.496" (12.60mm)
Approval Agency cURus, TUV
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Current - Max 3 A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" L x 0.236" W (16.00mm x 6.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 18 Ohms
Series Multifuse®, MF-R/600
Type Polymeric
Package / Case Radial, Box
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 4 Ohms
Mfr Bourns Inc.
Current - Trip (It) 320 mA