MF0207FRD52-1K37
YAGEO
型号:
MF0207FRD52-1K37
品牌:
YAGEO
封装:
Axial
描述:
RES 1.37K OHM 1% 0.6W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.37 kOhms
Series MF0
Power (Watts) 0.6W