MFA350PS24
XP Power
型号:
MFA350PS24
品牌:
XP Power
描述:
AC/DC CONVERTER 24V 350W
Product Status Active
Efficiency 87%
Mfr XP Power
Features Adjustable Output, Hot Swappable, Load Sharing, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.80" L x 3.20" W x 1.50" H (172.7mm x 81.3mm x 38.1mm)
Number of Outputs 1
Series MFA (350W)
Current - Output 1 14.5 A
Power (Watts) 350W (361W Forced Air)