MFBW1V1005-750-R
Eaton - Electronics Division
型号:
MFBW1V1005-750-R
描述:
FERRITE BEAD 75 OHM 0402 1LN
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR) (Max) 200mOhm
Impedance @ Frequency 75 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Height (Max) 0.026" (0.65mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MFBW1V1005
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 450mA