MFLA1206R2500FS
Eaton - Electronics Division
型号:
MFLA1206R2500FS
封装:
1206
描述:
RES 0.25 OHM 1% 1/2W 1206
库存 : 9930
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 250 mOhms
Series MFLA
Power (Watts) 0.5W, 1/2W