MFP200BRD52-495R
YAGEO
型号:
MFP200BRD52-495R
描述:
RES 495 OHM 0.1% 2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 495 Ohms
Series MFP
Power (Watts) 2W