MFR-12DTD52-102R
YAGEO
型号:
MFR-12DTD52-102R
描述:
RES 102 OHM 0.5% 1/6W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 102 Ohms
Series MFR
Power (Watts) 0.167W, 1/6W