MFR-50FRE52-240K
YAGEO
型号:
MFR-50FRE52-240K
描述:
RES 240K OHM 1% 1/2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 240 kOhms
Series MFR
Power (Watts) 0.5W, 1/2W