MFR1WSFRF52-41R2
YAGEO
型号:
MFR1WSFRF52-41R2
描述:
RES 41.2 OHM 1% 1W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 41.2 Ohms
Series MFR
Power (Watts) 1W