首页 / 保险丝 / MFU0402FF00800E500
minImg
MFU0402FF00800E500
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
MFU0402FF00800E500
描述:
FUSE BOARD MNT 800MA 32VDC 0402
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.0023
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.22 Ohms
Color -
Approval Agency UL
Current Rating (Amps) 800 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W x 0.013" H (1.00mm x 0.50mm x 0.32mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series MFU
Voltage Rating - DC 32 V