Amphenol SSI Technologies
型号:
MGA-100-A-9V-R
封装:
MediaGauge
批次:
-
描述:
SENSOR DIGITAL GAUGE 100PSI LCD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$82.042
$82.042
10
$69.084
$690.84
25
$64.76644
$1619.161
100
$62.607375
$6260.7375
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Pressure | 100PSI (689.48kPa) |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Applications | Industrial Automation |
| Output Type | Wheatstone Bridge |
| Termination Style | - |
| Port Size | Male - 1/4" (6.35mm) NPT |
| Port Style | Threaded |
| Product Status | Active |
| Pressure Type | Vented Gauge |
| Supplier Device Package | MediaGauge |
| Series | MG-9V |
| Accuracy | ±1% |
| Package / Case | Module Box with Display |
| Voltage - Supply | 9V |
| Output | LCD Display |
| Mfr | Amphenol SSI Technologies |
| Features | Temperature Compensated |
| Package | Box |
| Maximum Pressure | 300PSI (2068.43kPa) |