首页 / 直流转换器 / MGJ1D241509MPC-R13
minImg
MGJ1D241509MPC-R13
Murata Power Solutions Inc.
型号:
MGJ1D241509MPC-R13
描述:
DC DC CONVERTER 15V -9V 1W
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -9V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 26.4V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5.2 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.78" L x 0.59" W x 0.17" H (19.7mm x 15.0mm x 4.4mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 42mA, 42mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 21.6V
Series MGJ1 (1W)
Power (Watts) 1 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-SMD Module
Efficiency 64%