MGN1C-AC120
Omron Automation and Safety
型号:
MGN1C-AC120
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 30A 120V
库存 : 7
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -45°C ~ 80°C
Switching Voltage 600VAC, 28VDC - Max
Termination Style Screw Terminal
Contact Rating (Current) 30 A
Coil Current 79 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 295 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series MGN
Operate Time 30 ms
Mfr Omron Automation and Safety
Coil Voltage 120VAC
Contact Material -
Must Operate Voltage 102 VAC