MGV06021R2M-10
Laird-Signal Integrity Products
型号:
MGV06021R2M-10
描述:
FIXED IND 1.2UH 7.5A 23MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 13A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 7.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.264" W (7.20mm x 6.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 23mOhm Max
Series MGV
Inductance 1.2 µH