MGV1707470M-10
Laird-Signal Integrity Products
型号:
MGV1707470M-10
描述:
FIXED IND 47UH 8.7A 55 MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 16A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.693" L x 0.665" W (17.60mm x 16.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 55mOhm Max
Series MGV
Inductance 47 µH