MHBS405250KJSD
Nichicon
型号:
MHBS405250KJSD
描述:
CAP FILM 25UF 10% 700VDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.732" (44.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Size / Dimension 1.634" L x 0.945" W (41.50mm x 24.00mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.7 mOhms
Series MHBS
Voltage Rating - DC 700V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC -
Mfr Nichicon
Capacitance 25 µF