Nichicon
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.491
$5.491
10
$4.8792
$48.792
50
$4.26892
$213.446
100
$3.903075
$390.3075
500
$3.354222
$1677.111
1000
$3.110281
$3110.281
2500
$3.049291
$7623.2275
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching |
| Height - Seated (Max) | 1.102" (28.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | 1.083" (27.50mm) |
| Size / Dimension | 1.260" L x 0.551" W (32.00mm x 14.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 9.4 mOhms |
| Series | MHBS |
| Voltage Rating - DC | 800V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | - |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 5 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |