MHBS605200KRSD
Nichicon
型号:
MHBS605200KRSD
描述:
CAP FILM 20UF 10% 1.1KVDC RADIAL
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Size / Dimension 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.2 mOhms
Series MHBS
Voltage Rating - DC 1100V (1.1kV)
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC -
Mfr Nichicon
Capacitance 20 µF