MHP-25ATA52-390R
YAGEO
型号:
MHP-25ATA52-390R
品牌:
YAGEO
封装:
Axial
描述:
RES 390 OHM 0.05% 1/4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.05%
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Size / Dimension 0.071" Dia x 0.244" L (1.80mm x 6.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 390 Ohms
Series MHP
Power (Watts) 0.25W, 1/4W