MHP-50PTA52-7K5
YAGEO
型号:
MHP-50PTA52-7K5
描述:
RES 7.5K OHM 0.02% 1/2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.02%
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Size / Dimension 0.083" Dia x 0.358" L (2.10mm x 9.10mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 7.5 kOhms
Series MHP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W