首页 / 固定电感器 / MHQ0402P1N4ST000
minImg
MHQ0402P1N4ST000
TDK Corporation
型号:
MHQ0402P1N4ST000
封装:
01005 (0402 Metric)
描述:
FIXED IND 1.4NH 320MA 300MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 10 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 320 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.017" L x 0.009" W (0.44mm x 0.24mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 01005 (0402 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Series MHQ-P
Inductance 1.4 nH
Type Multilayer
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 8GHz