首页 / 固定电感器 / MHQ0603P2N7CT000
minImg
MHQ0603P2N7CT000
TDK Corporation
型号:
MHQ0603P2N7CT000
封装:
0201 (0603 Metric)
描述:
FIXED IND 2.7NH 500MA 250MOHM SM
库存 : 21049
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 16 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Series MHQ-P
Inductance 2.7 nH
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 8GHz