MHQ1005P15NJT
TDK Corporation
型号:
MHQ1005P15NJT
封装:
0402 (1005 Metric)
描述:
FIXED IND 15NH 400MA 280MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 23 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Series MHQ-P
Inductance 15 nH
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1006 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.3GHz