首页 / 固定电感器 / MHQ1005P18NJT000
minImg
MHQ1005P18NJT000
TDK Corporation
型号:
MHQ1005P18NJT000
描述:
FIXED IND 18NH 260MA 800MOHM SMD
库存 : 6126
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 22 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 260 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1006 (0402)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 800mOhm Max
Series MHQ-P
Inductance 18 nH
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1006 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.3GHz