首页 / 固定电感器 / MHQ1005P3N8BTD25
minImg
MHQ1005P3N8BTD25
TDK Corporation
型号:
MHQ1005P3N8BTD25
描述:
FIXED IND 3.8NH 900MA 100MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 23 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1006 (0402)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Series MHQ-P
Inductance 3.8 nH
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1006 Metric)
Frequency - Self Resonant 5GHz