首页 / 固定电感器 / MHQ1005P7N3HT000
minImg
MHQ1005P7N3HT000
TDK Corporation
型号:
MHQ1005P7N3HT000
描述:
FIXED IND 7.3NH 600MA 170MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 23 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1006 (0402)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Series MHQ-P
Inductance 7.3 nH
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1006 Metric)
Frequency - Self Resonant 4GHz