首页 / 固定电感器 / MHQ1005PR12GTD25
minImg
MHQ1005PR12GTD25
TDK Corporation
型号:
MHQ1005PR12GTD25
描述:
FIXED IND 120NH 140MA 2.7OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 22 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 140 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1006 (0402)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 2.7Ohm Max
Series MHQ-P
Inductance 120 nH
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1006 Metric)
Frequency - Self Resonant 800MHz