MI-J61-MA-F4
Vicor Corporation
型号:
MI-J61-MA-F4
描述:
DC DC CONVERTER 12V 10W
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 400V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 833mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 125V
Series MI-J00™ (10W)
Power (Watts) 10 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 90%