Microchip Technology
型号:
MIC2606YML-TR
封装:
8-MLF® (2x2)
批次:
-
描述:
IC REG BOOST ADJ 500MA 8MLF
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.4345
$1.4345
25
$1.2065
$30.1625
100
$1.0925
$109.25
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Synchronous Rectifier | No |
| Output Type | Adjustable |
| Voltage - Input (Max) | 20V |
| Current - Output | 500mA (Switch) |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Boost |
| Voltage - Output (Max) | 40V (Switch) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-MLF® (2x2) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 4.5V |
| Series | - |
| Function | Step-Up |
| Package / Case | 8-VFDFN Exposed Pad, 8-MLF® |
| Frequency - Switching | 2MHz |
| Mfr | Microchip Technology |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 4.5V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | MIC2606 |