Microchip Technology
型号:
MIC28500-2A-EV
封装:
-
批次:
-
描述:
BOARD EVAL FOR MIC28500 2A
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Current - Output | 2A |
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Series | Hyper Speed Control®, SuperSwitcher II™ |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 250kHz |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Board Type | Fully Populated |
| Voltage - Output | 12V |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Mfr | Microchip Technology |
| Utilized IC / Part | MIC28500 |
| Package | Box |
| Voltage - Input | 30V ~ 75V |